Minatorët e sindikatës së bashkuar në Bulqizë vijojnë prej ditësh përplasjen me policinë dhe drejtues të kompanisë Albkrom. Ata akuzojnë  firmën për largime të padrejta dhe shkelje të kodit të punës.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!