Minatorët e sindikatës së bashkuar në Bulqizë vijojnë prej ditësh përplasjen me policinë dhe drejtues të kompanisë Albkrom. Ata akuzojnë  firmën për largime të padrejta dhe shkelje të kodit të punës.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!