Avion

Dy avion të llojit “Eurofighter” u përplasën gjatë një manovrimit flutarak mes vete në landin Meklenburg-Vorpomern. Siç raporton aviacioni uftarak gjerman „die Luftwaffe“, njëri nga pilotët vdiq, përderisa piloti tjetri arriti të katapultohej nga avioni pas përplasjes mbi qiellin e vendit të quajtur Güstrow përmes karrikes katapultuese dhe i cili u gjet kacavjerrazi në degët e një peme.

„Eurofighter“ i takon llojit të gjeneratës së katërt të avionëve reaktiv luftarak dhe përbënë shtyllën kryesore mbrojtjese ajërore të Gjermanisë.

MekuliPress.com

VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]