Aktivisti Rron Gjinovci i është kundërpërgjigjur irnoizimit të gazetarit Berat Buzhala, lidhur me protestën e mbajtur kundër dhunës në Prishtinë.

Buzhala në një postim në rrjetin social e postoi një fotografi të Rronit, duke thënë se Shkëlzen Gashi është i vetmi njeri që e njoh që e ka asistentin më të famshëm se veten.

E këtij komenti, padyshim që iu kundërpërgjigj Gjinovci me një reagim të ashpër, duke thënë se më mirë është të jesh asistent i Gashit, se sa asistent i krimit të organizuar, përcjell MekuliPress.com

Ju pëlqen!

Postimi i plotë

Me kon asistent i Shkëlzenit ne krejt punet qe i ka bo deri tash, kish me kon fantastike e kisha me u ni i nderum. Ama, me kon asistent i krimit te organizum, garant o shumë vshtirë e ndjenjë shumë e keqe.

Lexo po ashtu:  “Si një popull i vogël si shqiptarët ka mujt me nxjerr kaq shumë rrugaça”
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!