Përfundon takimi ndërmjet Kurtit e ambasadorëve të QUINT-it.

E pavarura nga partitë politike, nga individët dhe nga klanet e korruptuara ekonomike-politike, agjencioni “MekuliPress”, mëson nga burime të sigurta se, i pakorruptuari, Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Kurti, ishte shumë konstruktiv, i qetë, me plot logjikë dhe i mbërthyer me petkun e diplomacisë europiane e demokratike. Në këtë takim Kurti ishte edhe më i prerë se asnjëherë më parë: “Nuk ka lëshime sa i përket asociacionit “një-etnik” në Kosovë.”

Kujtojmë se redaksia e “MekuliPress” do të mbeshtesë pa rezervë secilën parti, individ, akademik, Kryeministër dhe Qeveri, që mbronë vlerat europiane, demokratike e kombëtare shqiptare; kjo duke u bazuar në respektimin e vlerave kulturore, fetare, edukative e arsimore të secilës pakicë që jeton brenda kufijëve të teritorit të R. së Kosovës.

Ju pëlqen!

 

Lexo po ashtu:  Erdhi Dita - 40 arsyet pse duhet çkapur shtetin, me LVV në qeverisje, Albin Kurtin kryeministër dhe me qeveri me duar të pastërta!
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!