Ka përfunduar takimi në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit serb Aleksadër Vuçiq.

Takimi i ndërmjetësuar nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka zgjatur rreth një orë, ndërsa detajet e takimit pritet të mësohen nga i dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak, i cili do të prononcohet rreth takimit.

Lexo po ashtu:  VV mbledh grupin parlamentar
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!