Ka përfunduar takimi në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti dhe presidentit serb Aleksadër Vuçiq.

Takimi i ndërmjetësuar nga Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, ka zgjatur rreth një orë, ndërsa detajet e takimit pritet të mësohen nga i dërguari i Posaçëm i BE-së për dialogun, Mirosllav Lajçak, i cili do të prononcohet rreth takimit.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!