Fitorja 2-1 e Kosovës ndaj Çekisë në Prishtinë i mban ata të pamposhtur për 16 ndeshje me radhë, teksa disfata e tyre daton më 9 tetor 2017.

Një fitore e rëndësishme, që iu dha kreun e grupit A momentalisht dhe vendosin rekord absolut duke u bërë përfaqësuesja e vetme që ka luajtur 15 ndeshje radhazi pa pësuar asnjë humbje.

Ky është rrugëtimi më i gjatë i një përfaqësuesja, pa pësuar, duke bërë që Dardanët të lënë pas vetes edhe gjigantët e Europës si Franca, Anglia, Italia, Gjermania apo Portugalia, edhe pse skuadra e Challendes në ndeshjet miqësore ka patur kundërshtarë të dobët. /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Lexo po ashtu:  Chiellini lartëson Ibrahimoviçin: Ai hyri në zemrën time
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!