Fitorja 2-1 e Kosovës ndaj Çekisë në Prishtinë i mban ata të pamposhtur për 16 ndeshje me radhë, teksa disfata e tyre daton më 9 tetor 2017.

Një fitore e rëndësishme, që iu dha kreun e grupit A momentalisht dhe vendosin rekord absolut duke u bërë përfaqësuesja e vetme që ka luajtur 15 ndeshje radhazi pa pësuar asnjë humbje.

Ky është rrugëtimi më i gjatë i një përfaqësuesja, pa pësuar, duke bërë që Dardanët të lënë pas vetes edhe gjigantët e Europës si Franca, Anglia, Italia, Gjermania apo Portugalia, edhe pse skuadra e Challendes në ndeshjet miqësore ka patur kundërshtarë të dobët. /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]