Vedat Muriqi pritet që të jetë kapiten i përfaqësueses së Kosovës për ndeshjen ndaj Malit të Zi

Kosova sot luan me Malin e Zi në Podgoricë në kuadër të kualifikmeve të Euro 2020.

Përfaqësuesja e Kosovës ka disa mungesa të rëndësishme sonte dhe Challandes nuk mund të llogarit në shëbrimet e Valon Berishës, Hekuran Kryeziut, e Herolind Shalës. Që të tre këta në ta kaluarën kanë bartur edhe shiritin e kapitenit, kur në fushë nuk ishte Samir Ujkani.

Ju pëlqen!

Ndërsa, sot Kosova pritet të ketë një kapiten të ri dhe ai është Vedat Muriqi, i cili në 16 ndeshje ka shënuar 4 gola me përfaqësuesën e Kosovës.

Lexo po ashtu:  Video/ Shikoni përbindëshin islandez: ‘Thor’ vendos rekord botëror, ngre 501 kg
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!