Hudhra është një nga përbërësit që i jep ushqimeve një aromë dhe shije të mirë. Por a e dini se hudhra nuk është e shkëlqyer vetëm për t’u përdorur në kuzhinë, por edhe në dhomën e gjumit?

Efekt qetësues Do të flini shumë më të qetë nëse vendosni një kokërr hudhër nën jastëkun tuaj! Tingëllon çuditshëm për të gjithë, por substancat sulfurike në hudhër të kombinuara me aromën kanë një efekt qetësues për ju. Era e hudhrës arrin tek ju përmes jastëkut, gjë që ndihmon të bini në gjumë më lehtë. Plus, do të përmirësojë gjithashtu cilësinë e gjumit tuaj. Mos u shqetësoni, dhoma juaj e gjumit nuk do të marrë erë hudhër, madje as ju.

Ndikon pozitivisht për stomakun tuaj. Keni probleme me stomakun tuaj, si për shembull acidi i tepërt? Hidhni pak hudhër të freskët në gotën tuaj dhe pijeni. Keni për të parë që nuk do ndjeni dhimbje dhe djegie.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!