Kështu e nisi rrëfimin e saj për dhunën seksuale, Norma Ka Mbele, një vajzë nga Afrika e Jugut. Më shumë se 40 mijë njerëz, kanë raportuar për dhunë seksuale vitin e shkuar në këtë vend. Një shifër ekstreme. Afrika e Jugut, mban vendin e parë në botë me numrin më të lartë të përdhunimeve.
Unë nuk e di, nëse njerëzit e kuptojnë se të jesh e dhunuar seksualisht, ndryshon shpirtin tënd, mënyrën se si ti i sheh djemtë, ndryshon ndjenjat për to dhe njerëzit në përgjithësi. Mbi të gjitha, ndryshon mënyrën marrëdhëniet intime. Kurrë nuk do të jesh e njëjta, pasi dikush ka abuzuar seksualisht me ty”, përfundoi rrëfimin e saj, Mbele. 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!