Drejtori i shkollës “Azem Hajdari” në Babrru, Kamëz, ku zhvillonte mësim 15-vjeçarja e abuzuar është shkarkuar nga detyra.

Mësohet se Besnik Daci do të zëvendësohet nga Mimoza Dosti.

Kjo lëvizje vjen pas publikimit të historisë tronditëse, ku u mësua se roja i shkollës, 65-vjeçari Abaz Doku, abuzonte seksualisht me 15-vjeçaren, nxënëse në atë shkollë.

Lexo po ashtu:  Këshilltari i Kurtit i kundërpërgjigjet Grenellit: Si amerikan, jam krenar që punoj me Albinin dhe VV-në
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!