Gjërat që duhet të jenë në planin e jetës tënde:

1) besimi i thellë në dinjitetin dhe vlerën tënde; që ti je dikush. mos e lejo askënd të të bëjë të ndjehesh sikur nuk je askush.

2) vendosmëria për të arritur përsosmëri në fushat e ndryshme të përpjekjeve tua.

Ju pëlqen!

3) angazhimi për parimet e përjetshme të bukurisë, dashurisë dhe drejtësisë.

— Martin Luther King, Jr.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike! FOTO: No copyright infringement is intended.