Nga: Lirim Gashi

Gazetat e korruptuara nga pushteti (përveç Revistës Drini, Gazetës Shqiptare, Infokohës, Mekuli Press-it dhe disa gazetave të pavarura që mund të numërohen në gishta), marrin miliona Euro mito në vit vetëm nga PTK dhe Vala, për të keqinformuar ashtu siç duan Ramush dhe Hashim Çakalla .

Albin urgjentisht ndalja taxhinë, se këta janë Gebellsat e Kryekeqbërësit Thaçi dhe dyzet cubave të tij. Ranglistes i prijnë bindshëm Batoniada, Buzhaliada, Kajtaziada, Olluriada e kështu me radhë.

Ju pëlqen!

Janë keqbërës, që po të ishte kohë lufte, do të ishin në shënjestër të Batalionit të Shenjetarëve nën gjethet e vyshkura të dardhës prej brymës së vjeshtës. Sepse kuterbojnë më keq se sa qarqet mediale fashiste të Budimpeshtes.

Lexo po ashtu:  Spartak Ngjela: Ka gazetarë e moderatorë shqiptarë, që paguhen nga shërbimet e huaja
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!