Për shkak të situatës së pandemisë së virusit SARS CoV-2 nuk do të organizohen aktivitete publik për ta nderuar të ndjerën, aktoren tonë të madhe Leze Qena.

Por, para Teatrit Kombëtar të Kosovës, Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, sot (25.03.2020), ora 16:30, do të bëjë homazhe për ta nderuar figurën e të madhes Leze Qena, ku njëherësh do ta ngushëllojë edhe vajzën e të ndjerës.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. Na ndihmoni!