Një kamion ushtarak që mbante raketa doli nga rruga dhe u përmbys.
Tani për tani, arsyet pse rrëshqiti automjeti janë të panjohura. Nga kjo, një raketë ra nga kamioni, shkruan Blic.
Ushtari i cili po transportonte raketat u plagos lehtë, dhe tre ushtarë të tjerë po ankohen për plagosjet. Ambulanca është në vendngjarje.

Nuk ka indikacione të rrezikut për shkak të ngarkesës specifike që kamioni po transportonte, pra raketa.

Ngjarja ndodhi në bajpasin përreth Beogradit.

Ju pëlqen!

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.