Është ftuar ish-pjesëtar i UÇK-së nga dhomat e Specializuara të Prokurorisë që funksionojnë në kuadër të Gjykatës Speciale.

Për MekuliPress z. Kuqi nga Suhareka përgjigjet shkurt e shqip: 

“Patjetër që do i përgjigjem ftesës. Lufta jonë ishte e pastër si loti. Do ta vëretojmë luftën tonë të drejtë. “Nuk i frikësohem, s’kam pse. Mua gjithsesi jo se jo por menoj qe askend nga luftetaret e lirise nuk ka pse i akuzon Specialja. Duhet të akuzohen serbët. Ata dogjën, shkatërruan, okupuan e dhunuan, vranë të vjetër e femijë.
Ne vetëm kemi mbrojtë vendin tonë.”/MekuliPress.com/
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

Lexo po ashtu:  Zvarritja e dialogut Kosovë-Serbi favorizon Putin-in, thotë eksperti amerikan
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!