Presidenti i Kosovës, Hashim Thaҫi pak para nisjes për në Hagë ka bërë homazhe edhe tek varri i Presidentit historik, Ibrahim Rugova.

Opinionisti Binak Maxharraj në një prononcim të tij për “Bota sot” thotë se ndoshta ka bërë homazhe për t’i kërkuar falje.

“Mbase, ndoshta për t’i kërkuar falje për të gjitha ato sharje, injorime, fyerje, etiketime ndër më të ndryshmet, që ia ka bërë gjatë luftës dhe pas luftës”, thotë Maxharraj.

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!