Kush nga ne të paktën një herë nuk ka veshur atlete All Star? Atletet e famshme kanë në njërën anë dy vrima, të cilat ndryshe nga sa mund të mendohet, kanë një qëllim të veçantë.

Sipas projektuesve të këtyre atleteve, funksioni i këtyre dy vrimave është i lidhur me faktin që në këmbë të hyjë pak ajër i pastër, në mënyrë që këmba të mos djersitet dhe të mos bjerë erë.

Natyrisht ky efekt mund të vihet re në momentin kur atletet vishen me çorape, pasi në të kundërt aroma sa do e lehtë ndihet.

Ju pëlqen!

Kësisoj nuk bëhet fjalë vetëm për një detaj praktik por edhe estetik.

Lexo po ashtu:  ‘O Sal a e more vesh për ty dhe familjen?’/ Rrjeti ‘sulet’ tek faqja e Berishës pasi SHBA e shpalli non-grata: I
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!