Dueli më i madh i vitit u zhvillua mbrëmë mes Andy Ruiz dhe Anthony Joshua.

Meçi filloi rreth orës 22:00 dhe për 12 raunde të plota ishim dëshmitarë të dominimit të Joshuas.

Për ata që nuk e kanë parë duelin mbrëmë, ja përmbledhja e të gjitha raundeve në një video.

Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.