Ju lutem ta shpëndani këtë njoftim:

Shkaku i nevojave të mëdha për strehim, ju bëjmë thirrje të gjithëve në Komunën e Pejës të cilët kanë mundësi të ofrojnë strehim për viktimat e tërmeteve në Shqipëri, të na kontaktojnë Qendrën e Lëvizjës në Pejë. – në e-mail adresën:

taulantkelmendi@gmail.com, ose

Ju pëlqen!

– në numrat e telefonit: 049669900

045700084

049148215

Lusim që të na dërgoni këto të dhëna:

– Emrin e juaj të plotë – Vendndodhjen e banimit – Sa dhoma janë në dispozicion dhe për sa njerëz ka vend.

Ju lutemi keni parasysh që, përveç shtëpisë si objekt që ofrohet, mbase do të ketë nevojë nga ju edhe për kujdesje për ushqim dhe kujdesje shëndetësore, dhe duhet kihet parasysh që këto ndihma do të mund të bëhet afatgjatë. /Nora Katanolli/

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!