Partia Demokratike ka ngushtuar diferencën në mandate me Partinë Socialiste, ndërkohë që janë numëruar më shumë se gjysma e qendrave të votimit. Deri më tani PS kryeson me 74 mandate, e ndjekur nga PD me 59 mandate, mandej vijnë LSI me 5 mandate, dhe PSD me 2 të tilla.

Demokratët kanë thelluar epërsinë në qarkun e Shkodrës ku kanë aktualisht 6 mandate, nga 5 që kishin pak orë më parë.

Gara është shumë e ngushtë në qarkun e Dibrës, ku PD ka mundësi që përmbysë rezultatin në orët në vijim.

Ju pëlqen!

****

17:00 Rezultati paraprak/ Numërohen gjysma e qendrave të votimit në rang vendi, ja si ndahen mandatet mes PS-së dhe PD-së

Vijon numërimi i rezultatit të votave në rang vendi, ku Partia Socialiste deri më tani ka siguruar 76 mandate, ndërkohë që PD ka 57 mandate, LSI 5 dhe PSD 2 mandate.

Demokratët kanë ngushtuar shifrat në kryeqytet ku momentalisht kanë marrë mandatin e 15-të.

Sa u takon votave në total, PS ka deri më tani 395631 vota ndërsa ndiqet nga PD me 318360 vota.

Lexo po ashtu:  Vrasja e një tjetër shqiptari në burgjet greke, Berisha apel institucioneve ndërkombëtare

Forcë e tretë konfirmohet LSI me 56587 vota, ndërsa PSD e ndjek e katërta me 17141 vota.

Deri më tani janë numëruar në total 2806 qendra votimi në rang vendi, ndërkohe që në total janë 5199 të tilla.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!