“Ekzistojnë momente kur problemet hyjnë në jetën tonë dhe ne nuk mund të bëjëm asgjë për ti shmangur ato. Por, ato janë aty për një arsye. Vetëm atëherë kur ti kemi tejkaluar ato, do ta kuptojmë se pse ato ishin aty.”

Paulo Coelho – është novelist brazilian. Ai është fitues i një numri të madh çmimesh ndërkombëtare. Sipas “Washington Post” Paulo Coelho ka shitur 350 milion libra, duke u bërë kështu autori portugez më i lexuar i të gjitha kohërave.
Paulo Coelho /MekuliPress/ – Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën e pavarur “MekuliPress”

Lexo po ashtu:  "Lëvdoje djalin kur t’i dalë mjekra, vajzën kur të martohet, ndërsa veten…”/Thëniet më të Bukura Finlandeze
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!