Patriku i Kishës Ortodokse Serbe puthi Amfilohijen dhe mori koronën

Patriku i Kishes Ortodokse Serbe Irinej eshte hospitalizuar ne spitalin special ne Beograd.

Si pasojë e pjesëmarrjes ne funeralin e mitropolit Amfilohije ne Podgorice patriku serb Irinej eshte infektuar me covid-19 dhe eshte shtrire ne spitalin special per te infektuarit me covid-19 ne Beograd.

Ju pëlqen!

Perndryshe pas funeralit te Amfilohut ne te cilin pjesemarresit nuk i respektuan masat preventive shendetesore ne Mal te Zi eshte rritur numri i te infektuareve në mënyrë drastike ndersa pritet nje rritje edhe me e madhe ne ditet ne vijim.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!