Adolf Hitleri ishte një orator dhe propagandist i sofistikuar. Nazisti bënte prova të parreshtura për të dalë sa më i bindshëm e sa më i përkryer para publikut gjerman. Nën kujdesin fanatik të Dr. Göbelsit, njohësit të mirë të fushës së medias dhe të retorikës, diktatori Hitler bënte prova për fjalimet, ndër tjerash, edhe para pasqyrës.

MekuliPress ju sjellë një fotografi të njeriut të tmershëm duke ushtruar para pasqyrës. Kjo foto është nga viti 1925.

Fatkeqësisht nën censurën mediatike dhe duke kontrrolluar lajmin dhe filmin, Hitleri arriti të ndikoj masat gjermane që më vonë bënë krime të panjohura më parë për njerëzimin, shkruan MekuliPress.com

Ju pëlqen!

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.