Një tjetër incizim është publikuar për ish-kryeministrin e Maqedonisë Veriore, Zoran Zaev, i cilësuar kësaj radhe si “bomba nukleare”.

Në YouTube është shfaqur një regjistrim i ri audio në të cilin dëgjohet zëri i Zaev. Regjistrimi u shfaq në kanalin “Zoki Reketuesi”. Nga biseda mund të kuptohet qartë se Zoran Zaev hyn në skemën reketuese dhe në vend të Vasko Dimishkov, paratë nga rekordi përfundojnë tek ai .

Në një moment, shfaqet Vasko vëllai i Dimishkova. “Ai më dha këshilla, çfarë duhet të bëj. Ai po kërkon para, kështu që ai do të thotë 6 milion euro. 6 milion euro, unë them që është e vlefshme. Unë po hyj në këtë punë”, thotë Zaev.

Ju pëlqen!

Gjatë debatit me liderin e VMRO-DPMNE-së, Hristijan Mickoski, Zoran Zaev theksoi se nuk e njihte avokatin Vasil Dimishkov dhe në bombën që u botua u dëgjua se ai e dinte shumë mirë.

“Unë nuk e njoh atë, jam i sigurt”, u përgjigj Zaev.

Në njërën prej bombave të mëparshme thuhet se zëri i avokatit Vasil Dimishkov, vëllai i gjykatësit Vesna Dimishkova, i cili konsiderohet shumë i afërt me Zoran Zaev, po dëgjohet duke kërkuar 6 milion euro që një biznesmen të lirohet.

Lexo po ashtu:  Zgjedhjet në Mal të Zi, bashkohen partitë shqiptare në një listë të përbashkët

“Jepni 6 milion euro dhe ne do të përfundojmë punën”, thotë Vasil Dimishkov. Në një bisedë me një person të panjohur, Vasil Dimishkov thotë se do të përpiqet të zvogëlojë shumën, edhe pse është e madhe.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!