Bosi më i ri i drogës në Meksikë, Nemesio Servantes, i njohur si El Menço, ka hapur një luftë shumë mizore kundër karteleve rivale, duke mos kursyer as gratë shtatzëna.

Servantesi tani është në krye të më të kërkuarve nga SHBA, e cila ofron 10 milionë dollarë për të.

Lufta mes bandave, sipas ekspertëve, po shfaq një numër shumë të lartë grash të vdekura, transmeton Mekulipress

Ju pëlqen!

“Prerje kokash, tretje trupash në acid, ekzekutime në publik, shkulje zemre, vrasje e grave dhe fëmijëve. Të gjitha ndodhin pothuajse çdo ditë. El Çapo ishte i dhunshëm, kur El Menço po e çon në tjetër nivel”, thonë zyrtarët në vend.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!