Kosova do të luaj javën e ardhshme dy ndeshjet “jetike” për kualifikimin në Euro 2020.

Vedat Muriqi kishte pësuar një lëndim në ndeshjen e mbrëmshme ndaj Kasimpasas.

Pas ndeshjes, vet lojtari kishte thënë se i nevojitet kohë për të pushuar.

Ju pëlqen!

Ndërsa sot Muharrem Sahiti tha për Supersport se Muriqi do të vij për ta ndihmuar Kosovën në këto ndeshjet e rëndësishme.

“Kam biseduar sot dy herë me Vedatin, ka thënë që do të vijë. Edhe pse ka pak dhimbje, por besoj që nuk do të jetë problem” – tha Sahiti.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!