Boksieri Patrick Day ka vdekur në moshën 27-vjeçare, katër ditë pasi pësoi një dëmtim të trurit në një përballje kundër  Charles Conëell.

Amerikani ra në gjendje kome të shtunën, pasi u rrëzua në raundin e 10-të të periudhës së tij super peshës, në Chicago.


Day ka fituar  17 nga 22 ndeshjet e tij, me katër humbje dhe një barazim.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën me 1 Euro!