Britania do të ndalojë importet ruse të naftës, shkruan e respektueshmja BBC.

Kryeministri Boris Johnson pritet të bëjë një njoftim në orët ne vijim, në lidhje deklaratën e SHBA-ve që deklaruan se Biden pritet të ndalojë sot importet e naftës, gazit natyror dhe qymyrit rus në SHBA.

Sulmi rus kundër Ukrainës ka hyrë në ditën e tij të 13-të pas atyre që autoritetet ukrainase i përshkruan si bombardime të intensifikuara të qyteteve të rrethuara dhe një tjetër përpjekjeje të dështuar për të nisur evakuimin e qindra mijëra civilëve nga zonat e rrethuara nga forcat ruse, duke përfshirë portin jugor të Mariupolit.

Lexo po ashtu:  Kurti: Askush nuk është dënuar për dhunimet e luftës së fundit në Kosovë
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!