Partinë Demokratike tani do e marrë në dorë Komisioni i Rithemelimit. Kështu u vendos në Kuvendin e sotëm të Partisë Demokratike. Kryetari i Komisionit Drejtues të Kuvendit, Belind Këllici lexoi emrat e këtij komisioni.

Partia do drejtohet në këtë mënyrë deri në zgjedhjet e reja të organeve drejtuese. Ndërkohë do jetë Kuvendi i 22 marsit të vitit të ardhshëm që do konfirmojë këto organe drejtuese.

Lista e emrave

Agron Shehaj, Albana Vokshi, Aldo Bumçi, Arben Ristani, Belind Këllici, Blendi Himçi, Bujar Nishani, Çlirim Gjata, Edith Harxhi, Edi Paloka, Edmond Spaho, Eno Bozdo, Ervin Minarolli, Flamur Noka, Genc Deromemaj, Genc Pollo, Gent Strazimiri, Rigels Muçollari, Ivi Kaso, Keltis Kruja, Klevis Balliu, Ledina Mandija, Luan Baçi, Lorenc Luka, Mimoza Hajdarmataj, Oerd Bylykbashi, Sali Berisha.

Lexo po ashtu:  Koalicioni “Tash është koha” njofton VV-në për situatën politike në Maqedoninë e Veriut
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!