Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka dhënë një lajm bombastik gjatë ditës së sotme për shqiptarët. Ai ka bërë të ditur që në Shqipëri po ndërtohet parku më i madh me energji diellore në Ballkan.Si duket ky projekt kaq i rëndësishëm është investim i mbi 100 milionë eurove nga kompania franceze “VOLTAVIA”. Ky projekt, sipas, Ramës, e hap një faqe të re në jetën e sektorit elektroenergjetik shqiptar.

“E pamendueshme vetëm pak vite më parë dhe e bërë realitet, falë një pune të gjatë dhe këmbënguljeje të palodhur. #ShqipëriaqëDuam “,u shpreh Rama.

☀️☀️☀️ÇFARË SPEKTAKLI STANDARDESH DHE REZULTATI GARA NDËRKOMBËTARE PËR PARKUN FOTOVOLTAIK TË KARAVASTASË🤩PARKU MË I…

Slået op af Edi RamaOnsdag den 27. maj 2020

Ndoshta ju pëlqen!/MekuliPress/ Nëse keni shijuar këtë artikull, ndajeni atë me familjen dhe miqtë tuaj! MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike!