Parisi nuk është më zonë e kuqe. Kryeministri i Francës, Edouard Philippe tha sot se rreziku i koronavirusit ka rënë ndjeshëm. Tani, Parisi mund të quhet një zonë portokalli.

Kjo do të thotë se kryeqyteti i Francës nuk është i lirë nga koronavirusi, si shumica e vendeve të tjera në Francë, që tanimë quhen zona të gjelbra.

Megjithatë masat po fillojnë të lirohen ndjeshëm në Paris, ku parqet do të rihapen javën që vjen.

Lexo po ashtu:  Italia do rihapë kufijtë më 3 Qershor! Do lejojë udhëtimet në vend, për të nxitur turizmin e Verës
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!