Ish-deputeti i PD, Gent Strazimiri ka reaguar pas Raportit Europian për drogat dhe akuzon kryeministrin Edi Rama duke e quajtur “punëdhënësi i organizatave kriminale”.

Ne nje postim në rrjetet sociale, Strazimiri shkruan:

Në fakt, “organizata e drogës” është vetëm 1!

Ju pëlqen!

“Organizata e drogës” në krye të vendit është ajo që zhvat bizneset me gjoba, por edhe çdo shqiptar përmes gllabërimit të drejtësisë, paralizimit të ekonomisë, mbytjes së medias dhe asgjësimit të demokracisë dhe votës së lirë!!!

Të tjerat, ato që kapin partnerët e që i shihni nëpër lajme me tonelata droge, janë “nënkotraktore” ose “punonjëse sezonale” të saj… sipas rastit.

Hiquni “punëdhënësin” se 1 sekondë më pas zhduken vetë sikur s’kanë ekzistuar kurrë…
KAQ!

Lexo po ashtu:  Nga Amerika vjen përkrahje për Albin Kurtin për taksën
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!