Kryeministrit të Republikës së Kosovës, Albin Kurtit, i ka ardhur një thirrje nga ish agjenti i SHIK-ut, Naim Miftari, i cili ka thënë se kryeministri i ri duhet të blej paisje ushtarake, përfshirë edhe rezerva të municioneve.

Kjo për shkak se sipas tij, do të ketë konflikte Serbo-Ruse në Ballkan.

Ju pëlqen!

Postimi i plotë:

“Kryeministër Albin Kurti blini armë ushtarake anti_blind dhe mblidhni rezerva e municione ushtarake për Kosovën dhe atë sa ma urgjent, do ketë tollovi konflikte (HIBRIDE) Serbo-Ruse në Ballkan do filloj në Bosnje pastaj dot tentojnë në Kosova dhe Mali i Zi nese i lejon Nato_ ja ..!”

Lexo po ashtu:  Çfarë e bëri Ukrainën të sulmueshme?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!