10 thënie frymëzuese për jetën.

“Ekzistojnë dy lloj të njerëzve në këtë botë: ata që duan të din dhe ata që duan të besojnë.”
– Friedrich Nietzsche

“Ti japësh kënaqësi një zemre me  një veprim të vetëm është shumë më e mirë se sa njëqind koka të përulura duke u lutur.”
– Mahatma Gandhi

Ju pëlqen!

“Një pesimist është dikush që ankohet për zhurmën kur mundësia troket në derë.”
– Oscar Wilde

“Arti e pastron nga shpirti pluhurin e jetës së përditshme.”
– Pablo Picasso

“Kur njëra derë e lumturisë mbyllet, një derë tjetër hapet; por shpesh ne shikojmë shumë gjatë në derën e mbyllur dhe nuk e shohim që ka qenë e hapur për ne.”
– Helen Keller

“Mos harroni se lidhja më e mirë është ajo në të cilën dashuria për njëri – tjetrin e tejkalon nevojën për njëri – tjetrin.”
 Dalai Lama

“Gjithmonë bëje atë që ke frikë ta bësh.”
– Ralph Waldo Emerson

“I dua ata që mund të qeshin në vështirësi.”
– Leonardo Da Vinçi

Lexo po ashtu:  Shkencëtarët kanë gjetur një mënyrë për të mbrojtur Tokën nga asteroidet

“Mos jeto me frikën e vdekjes, por jeto me gëzimin që ke jetuar.”
– Jim Morrison

“Paragjykimet janë ato që budallenjtë i përdorin në vend të arsyes.”
– Voltaire.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!