Policia sllovake ka arrestuar ish-kryeministrin Robert Fico para kamerave televizive që ishin në transmetim të drejtpërdrejtë. Në momentin e arrestimit ish-kryeministri po jepte jepte një deklaratë për mediat për të nisur një protestë, pavarësisht kufizimeve në përmasat e turmës.

“Kështu duket demokracia në transmetim, zonja dhe zotërinj. Kështu që edhe një herë, ne donim të bënim një kalim paqësor nëpër Bratislavë dhe të shikonim këtë situatë,” u tha ai gazetarëve.

Lexo po ashtu:  A keni pasur frikë se dikush po e përdor celularin tuaj kundër jush? Doni të dini nëse dikush ju spiunon telefonin? Mjafton të fusni këto kode
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!