Një ndër bordellot më të mëdha në Europë, Pascha, ka falimentuar.  Mediat raportojnë se përfaqësuesit e bordellos 10-katëshe që ndodhet në Këln të Gjermanisë kanë aplikuar për procedurat e falimentimit që duket se ka ardhur për shkak të masave anti-CoVid të marra në Gjermani.

Kapëm fundin, citojnë mediat drejtuesin e bordellit.

Në Pascha punojnë zakonisht 120 prostituta dhe janë angazhuar 60 veta staf. Falimenti ka ardhur si pasojë e masave dhe keqmenaxhimit nga autoritetet gjermane, të cilat çdo dy javë njoftonin biznesin se nuk mund të hapej.

Ju pëlqen!

Ne mund ta shmangnim falimentimin me ndihmën e bankave nëse do të na premtohej se gjërat do të nisnin sërish në fillim të vitit që vjen, shton drejtuesi i bordellit të njohur.

Ai pretendon se shërbimi i seksit ka vazhduar gjatë pandemisë, porn ë rrugë ilegale, duke dëmtuar kështu një biznes të ligjshëm. Ky lajm njofton se as autoritetet gjermane nuk e dinë sesi do të shkojnë gjërat edhe për disa muaj të tjerë, duke krijuar pasiguri të madhe dhe me pasoja të thella.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!