Pamjet e një shekulli më parë, na kthejnë në një ditë dasme në Grabovë… me nusen me duvak.Momentet kur përcillet nusja, sipas zakonit nuk ishin shumë të hareshme, kur bëhej fjalë për të përcjellë vajzën…

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.