Disa pamje të tmerrshme vijnë nga Kina. Në tregun e kafshëve është kapur momenti teksa një qen piqet i gjallë në zgarë.

Imazhet tronditëse janë publikuar nga aktivistët e të drejtave të kafshëve. Veç kësaj, në treg vijon shitja e minjve, gjarpërinjve dhe kafshëve të tjera.

Ju pëlqen!

Besohet se nga ky treg në Kinë ka ardhur dhe virusi vdekjeprurës që ka alarmuar mbarë botën.

Nga ana tjetër, komunitetet kineze kanë porositur banorët e tyre të ndalojnë mbajtjen e kafshëve shtëpiake, në mes të frikës se ato mund të kapin koronavirusin e ri që ka vrarë 213 persona në më pak se tre javë.

Autoritetet kineze lëshuan urdhrin e rreptë për vendasit, pasi morën udhëzime nga ekspertët për të luftuar epideminë.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!