Fshati Bishtazhin i komunës së Gjakovës këto ditë ka marrë pamje magjepsëse.

Në prag të festës së Krishtlindjes, Bizhtazhini ka marrë një pamje tërheqëse që josh të gjitha moshat ta vizitojnë dhe ta përjetojnë atmosferën e këndshme të krijuar aty.

Bishtazhini është fshati i cili me zbukurimin përrallor dhe me një pamje te ngrohtë vëllazërore e feston Krishtlindjen me një ambient duke e zbukuruar Kishën e Zojes Rruzare dhe ju uron te gjithëve festen e Krishtlindjes dhe Vitin e Ri 2023!

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!