Një video e pa publikuar deri tani e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari po bënë gjiro në rrjetet sociale.

Adem Jashari shihet i veshur me uniformë ushtarake duke mbajtur në krah një armë automatike teksa lëvizte në tokën e Prekazit.

Video është publikuar pikërisht në 21 vjetorin e rënies heroike të Adem Jasharit dhe familjes së gjerë të tij.

Ju pëlqen!

Për të kujtuar familjen Jasharaj çdo vit organizohet Epopeja e UÇK-së me 5,6 dhe 7 mars.

/MekuliPress.com/

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress


Lexo po ashtu:  31 vjet nga pajtimi i gjaqeve te Verrat e Llukës
----->>>> MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!