Një video e pa publikuar deri tani e komandantit legjendar të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Adem Jashari po bënë gjiro në rrjetet sociale.

Adem Jashari shihet i veshur me uniformë ushtarake duke mbajtur në krah një armë automatike teksa lëvizte në tokën e Prekazit.

Video është publikuar pikërisht në 21 vjetorin e rënies heroike të Adem Jasharit dhe familjes së gjerë të tij.

Ju pëlqen!

Për të kujtuar familjen Jasharaj çdo vit organizohet Epopeja e UÇK-së me 5,6 dhe 7 mars.

/MekuliPress.com/

Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress


Mekuli Press është në prag të mbylljes. Kemi nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. Na ndihmo sot edhe me vetëm 1 Euro! - FOTO: No copyright infringement is intended.