Ushtarët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ishin sypatrembur ndaj armikut serb. Ata nuk iu frikuan asnjëherë okupatorit serb ku në shumë video të publikuara gjatë kohës së luftës shihen ushtarët shqiptarë ballëhapur duke luftuar ndaj Serbisë shoviniste.

Në një video të publikuar në “Facebook”, nga faqja Adem Jashari – Heroi ynë, shihet komandant Hoxha me bashkëluftëtarët e tij duke sulmuar armikun serb.

Komandant Hoxha, në këtë video ballë hapur lufton kundër okupatorit shekullor shqiptar.

Ai shihet me disa luftëtarë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, duke shkrepur plumba ndaj serbëve.

Nuk dihet saktësisht se në cilin vend është bërë lufta, mirëpo shihet qartë se lufta ishte e ashpër.

– Shpërndaje dhe Pëlqeje gazetën MekuliPress

*** VINI RE! Gazetaria jonë mbetet e pandikuar nga politikanët e nga milionerët e korruptuar. Askush nuk e kontrollon gazetën dhe kritikën tonë. Ndihmoje MekuliPress - Mbështete median e pavarur kombëtare.
Loading...
[wpedon id=16879]