Një video e rrallë në internet, shihen ushtarët e UÇK-së në një aksion mirë të organizuar në Junik, kundër forcave serbe, përcjellë MekuliPress.com

Profesionalizimi i ushtarëve dhe rreshtimi i tyre i mirë, shihet në këtë video, e cila është xhiruar me profesionalizëm nga ndërkombëtarët.

Në këtë video flet edhe ish komandanti i Batalionit “Atlantiku”, Gani Shehu.

Ju pëlqen!

/MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot, të paktën edhe me 1 Euro!