Shtëpia e parë publike me kukulla seksi në Kinë është mbyllur nga policia. Policia në Shenzen i ka mbyllur dyert hotelit ku meshkujt paguanin 28 dollarë për një orë me një kukull seksi.

Lajmin e bën të ditur revista shtetërore “Sixth Tone”, e cila citon pronarin, Li Bo: “Nuk na dhanë shpjegim dhe nuk kishin dokument për mbylljen”.

Në Shenzen kanë qendrën kompani të mëdha shumëkomëshe si Foxconn apo fabrika e Apple. Hoteli i parë është hapur në vitin 2018, ndërsa në dhjetor të vitit të kaluar atij iu shtua një i dytë në një tjetër zonë të qytetit.

Ju pëlqen!

Zona numëron të paktën 120 mijë punonjës meshkuj dhe kjo është parë si mundësi e mirë për biznes.

“Nuk është nevojë e klasës punëtore, është nevojë e burrave”, citohet Li.

Në Kinë, prostitucioni është i ndaluar dhe dënohet me të paktën 10 vjet burg.

Trendi i kukullave të seksit është parë me shqetësim nga autoritetet, të cilat, siç raportojnë mediat shtetërore, kanë konstatuar se ky lloj shërbimi kishte edhe klientë minorenë.

Lexo po ashtu:  Nëse e injoroni të dashurën, thjesht do ta mësoni të jetojë edhe pa ty!

Pavarësisht se në Kinë ndalohet prostitucioni me ligj, sipas avokatit Ding Jinkun, i cituar nga “Sixth Tone”, në Kinë nuk ka ende një ligj që ndalon një formë të tillë biznesi.

MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!