SINDIKATA E PAVARUR E RTK-SË

 

Sindikata e Pavarur e RTK-së ka dorëzuar sot në Insppektoriatin e Punës padinë lidhur me shkeljen e Kontratës Kolektive nga drejtori gjeneral dhe Bordi i RK-së, gjatë procedimit të konkursit për pozitat e drejtorëve dhe zëvendës drejtorëve të njësive në RTK.

Ju pëlqen!

Të bashkangjitur gjeni ankesën e SPRTK-së.

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!