E para e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, sonte duke folur për zhvillimet e fundit politike dhe sociale në vend, mes tjerash ka folur shkurt edhe për ofendimin ndaj grave.

Osmani ka thënë se si nënë e dy vajzave të vogla nuk mund të jetë shembull e heshtjes përballë ofendimit ndaj grave.

Kryeparlamentarja e Kosovës, Vjosa Osmani, kohëve të fundit ka qenë model për ruajtjen e integritetit të pozitës ku punon.

Lexo po ashtu:  A do të zgjatet leja për punëtorët migrantë nga Ballkani në Gjermani?
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!