Kryeparlamentarja Vjosa Osmani është takuar me ambasadorin amerikan Philip Kosnett.

Ky takim është mbajtur në ambientet e Kuvendit të Kosovës ku pas pak pritet të nisë seanca ku do të votohet mocioni i mosbesimit për rrëzimin e Qeverisë Kurti.

Takimi i Osmanit me ambasadorin Kosnett nuk është konfirmuar akoma nga zyra e kryeparlamentares.

Lexo po ashtu:  Filozofi Glauk Konjufca ministër i Jashtëm i Kosovës
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!