Po mbahet seanca e Kuvendit të Kosovës, me mungesë të madhe të deputetëve, për shkak të të cilëve nuk kaluan marrëveshje financiare ndërkombëtare.

Deputetët po mbajnë maska dhe po qëndrojnë në distancë nga njëri, por pati një rast që nuk u respektua dhe menjëherë reagoi kryetarja e Kuvendit, përcjell Bota sot.

Vjosa Osmani u tha që ta mbajnë distancën, ndryshe nuk do ta vazhdojë mbajtjen e seancën.

Ju pëlqen!

Ajo qysh në fillim të seancës u bëri thirrje atyre që të respektojnë masat për mbajtjen e maskave dhe distancës nga njëri tjetri.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.