Vjosa Osmani, U.d së presidentit, ka bërë homazhe në Ditën e Përkujtimit të Holokaustit.
Në përkujtim të jetëve të humbura, Osmani ka thënë se duhet të punojmë çdo ditë për të luftuar urrejtjen dhe diskriminimin.

“Në Ditën Përkujtimore të Holokaustit, ne kujtojmë të gjithë humbjet e shkaktuara nga gjenocidi i tmerrshëm i Holokaustit. Nuk është e mjaftueshme të thuhet kurrë më, ne duhet të punojmë çdo ditë për të luftuar urrejtjen dhe diskriminimin. Kosova nuk do të harrojë kurrë”, ka shkruar Osmani.

©MekuliPress/ Ndaje artikullin me familjen dhe miqtë tuaj. MekuliPress mbetet e pandikuar nga partitë politike. FOTO: No copyright infringement is intended.