Shkolla e Oslos kërkon leje për të shpërndarë tableta jodi

Shkolla Lysejordet në Oslo u ka dërguar një letër prindërve të nxënësve duke kërkuar pëlqimin e tyre për shpërndarjen e tabletave të jodit tek fëmijët, shkruan TV2, përcjell e pavarura MekuliPress.com

– Në rast të një incidenti bërthamor, mund të jetë e rëndësishme shpërndarja e tabletave të jodit për fëmijët/nxënësit. Ky përfundim vie pas një rekomandimi nga Komiteti i Krizave për Përgatitjen Bërthamore, shkruan shkolla në një formular të shpërndarë tek prindërit.

Lexo po ashtu:  Mërgimtarë, mos e humbisni njoftimin e Ambasadës së Kosovës në Slloveni, ja detajet që duhet t’i dini të gjithë...
MekuliPress është në prag të mbylljes. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NDIHMO sot median e pavarur dhe origjinalitetin e MekuliPress. Dhuro SOT, të paktën, edhe 1 Euro! Faleminderit!