Koha të ulur pranë ekranit, duke përfshirë lojërat kompjuterike, nuk duhet të ndodhë para se një fëmijë të jetë dy vjeç, thotë OBSH.

Kufiri për dy deri në katër vjeç është një orë në ditë dhe më pak është më mirë.

Britania e Madhe nuk ka plane për të rinovuar këshillat e veta për përdorimin e ekranit, i cili nuk përcakton afate kohore, megjithëse thotë se fëmijët duhet të shmangin ekranet para gjumit.

Ju pëlqen!

Kolegji Mbretëror i Pediatrisë dhe Shëndetit të Fëmijës në Mbretërinë e Bashkuar këmbëngul se ka pak dëshmi që përdorimi i ekranit për fëmijët është i dëmshëm në vetvete. /MekuliPress.com/ 
Shpërndaje dhe Pëlqeje MekuliPress 

MekuliPress është në prag të mbylljes. MBËSHTETE SOT GAZETARINË E PAVARUR DHE ORIGJINALITETIN E MEKULIPRESS. Kemi shumë nevojë për mbështetjen tënde, i dashur lexues. NA NDIHMO sot të paktën edhe me 1 Euro!